Neuralgia Arnolda: jak złagodzić ból?

Również znany jako arnoldalgia lub opaska na nerwobóle, nerwobóle Arnolda-to neuropatia, która wpływa na szyję i głowę. Charakteryzuje się żywą szyjnego ból nerwowego dziedzinie ogromny potylicznej, częściej zwany nerwu Arnolda, ta nieznana patologia wymaga efektywnego zarządzania, aby go rozjaśnić. Czym to jest spowodowane? Jak jest diagnozowana i jest zarządzana?

Nerwowe Arnold, że rozmawiam z tobą?

Położony przy urodzeniu kręgosłupa. jak raz w podstawę czaszki izby, nerwu Arnolda, który inni nazywają dużego nerwu potylicznego, jest nerwem mieszanym, jak ruchowa funkcja i wrażliwej funkcji. W ten sposób, nerwu Arnolda unerwia guz mięśnie, na czele których stoją głowy Nerwowe Arnold, że rozmawiam z tobą?mięsień, trapezu i splenius głowy. Częściowo właśnie dzięki niemu możemy poruszać się w kierunku szyi i głowie. W tym samym czasie, ogromny karku nerw jest również odpowiedzialny za różne odczucia doznawane w skórze głowy, tak jak to unerwienia tylnej powierzchni głowy. To właśnie ten określony nerw, który jest miejscem neuralgia Arnolda.

Nerwobóle Arnold pod ścisłą kontrolą

Ze względu na obecność dużej nerwu potylicznego, neuralgia Arnolda zwykle objawia się występowaniem spontanicznego, jednostronne i intensywny ból jest często porównywany do porażenia prądem elektrycznym lub poparzenia. Ból głównie rozprzestrzenia się od szyi aż do karku strefy i górnej części czaszki. W niektórych przypadkach może w ucho, brew, lub nawet na oczy. Ten ból może wystąpić w wyniku urazu szyjki macicy, jak i klasyczny skok królika, lub zaostrzać po źle skoordynowanych ruchów głowy. Nerwobóle mogą towarzyszyć bóle głowy lub Nadwrażliwość skóry głowy.

Jakie są przyczyny?

Choć często trudno jest określić z całą pewnością jego pochodzenia, z kilku powodów, jednak może przyczynić się do powstania neuralgia Arnolda:Jakie są przyczyny?

  • Niedrożność Atlas (z-1) i / lub oś (z-2) kręgów szyjnych,
  • Proces zapalny znajduje się u podstawy szyi,
  • Podrażnienie kręgosłupa nerwu lub ganglion komórki,
  • Guzy kręgosłupa,
  • Wrodzona anomalia rozwoju kranio-osiowe,
  • A bruksizm ,
  • reumatyzm ,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów jest zlokalizowane w korzeniach wielkiego nerwu potylicznego,
  • Przykurcz mięśni, co powoduje podrażnienie nerwu Arnolda,
  • Ponownego urazu w odcinku szyjnym.

Jak diagnozuje?

Diagnoza neuralgia Arnolda często trudno jest reprezentować, ponieważ przedstawione objawy często są niespecyficzne dla tej choroby. Wiele innych schorzeń, w istocie, jest w stanie powodować bóle głowy i sztywność karku. Jednak intensywność bólu, jak opisano w trakcie dokładnym zbadaniu pacjenta, często pozwala lekarzowi, aby zorientować się w odniesieniu do rozwoju neuropatii obwodowej. Podczas badania klinicznego lekarz może również sprawdzić swoją diagnozę, naciskając na nerwowe strefy, aby spowodować ból, zazwyczaj doświadczony pacjent. Może również wyznaczyć dodatkowych badań, takich jak MRI do wizualizacji shayną dziedzinie i wykrycia ewentualnej obecności “

Jakie leczenie?

Gdy ból utrzymuje się przez ponad 3 miesiące, instrukcja neuralgia Arnolda Jakie leczenie?ważne, bo to w końcu może zmienić jakość życia pacjenta. Równolegle leczenie przeciwbólowe, aby złagodzić ból, należy zainstalować protokołu terapeutycznego do leczenia mechanicznego pochodzenia choroby. Jeśli w wyniku nerwobóle blokady kręgosłupa, fizjoterapeutyczne sesje będą potrzebne. Mezoterapia jest często używany do wtrysku dawki kortykosteroidów w szyi szyi strefie i pozwalają pacjentowi odzyskać pewną ruchomość szyi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *